mouseed mouseed
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kimmy bought a 5 kilogram can of peanuts for 4.50. what is the unit price?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2017
90 cents per kilogram( 4.50÷5=0.9)
Answer Link

Otras preguntas

which sentence best describes the tone of the passage from the radio broadcast compared to the passage from the book ?
how do you rewrite 3×42 using the distributive property then find the product? I didn't understand how my teacher answered it
which sentence best describes the tone of the passage from the radio broadcast compared to the passage from the book ?
help plzzzz, on both
Find out names of 5 industries set up in India after 1947. Name of the industry, founder and year of establishment.
Please help me i dont understand at all. A store sells candy at $.50, $1, $1.50, $2, and $3 per kilogram. How many kilograms of each kind of candy does $3 buy?
Who is faster Sonic Or Flash!!!
427 thousand as scientific notation
Which type of heat transfer happens within a material or between materials that are touching? 1: Convection Current 2:radiation 3:conduction 4: convection
In the movie Lincon, who are the more conservative Republicans? What do they want in order to pass the 13th amendment?