Seudónimo Seudónimo
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

A gallon of apple juice is $7. A pack of eight 4.23 oz. box of apple juice is $2.39. Which is a better deal? I need help understanding how to solve this problem.

Respuesta :

paige0704
paige0704 paige0704
  • 16-02-2017
the better deal would be the gallon
Answer Link

Otras preguntas

What groups were excluded from this widening of political opportunity? Why?
In which form of government do delegates speak on behalf of citizens? popular sovereignty authoritarian monarchy representative totalitarian
How do you find the square roots of fractions. For example the square root of 9 over 16?
The area of a sea horse is 108 cm. Every day it grows by 2%. What will be the sea horse’s area after 2 days?
round 9,254 to the nearest hundred
the building blocks of proteins are known as
example of A function whose domain is [2, infinity]
Susan deposits $1,200 in an account that earns 8% simple interest annually. In how many months will Susan's account balance reach $1,344? (Use the simple intere
The barrel of a gun is also known as what? Rifle Caliber Bore Gauge
2. What two features must a sample have if it is to accurately represent a population?