ka4ssR5oxandancher ka4ssR5oxandancher
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

If ten pounds of apples coast $4.90 what would be the price per pound

Respuesta :

xphenomx
xphenomx xphenomx
  • 03-02-2017
4.9 divided by 10 equals $.49 per pound
Answer Link

Otras preguntas

Find the area of a regular octagon with an apothem of 2 cm.
16. Out of 119 student, it was found that 16 drink neither coke nor pepsi, 69 drinks coke and 39 drink pepsi. Then a) Show the above information in Venn diagram
Fe + H₂O → Fe3O4+H₂ help
The diagonals of a rhombus are: A. are the same length and intersect at different angles B. bisect each other at right angles C. bisect each other and intersect
Which sentence uses parallel structure?
I NEED HELP ON THESE 2 PROBLEMS. pls good anawers or bad rating and report​
Please answer all three questions Pleaseeeeee tysmm <3
How to change the command prompt of a computer​
In a story white umbrella, Why do you think the narrator's family approaches the mother working differently than other families might?
A contemporary building has a window in the shape of a parallelogram with a base of 90 in and an adjacent side of 40 in. How many inches of trim are needed to s