unknown12345 unknown12345
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP!!!!!!
Which of the following is the best buy? a.16 oz bag of rice for $2.42 b.12 oz box of rice for $1.93 c. 6 oz box of rice for $0.90 d. 9 oz box of rice $1.25

Respuesta :

Sytianavaughn15 Sytianavaughn15
  • 03-02-2017
A.16 oz bag of rice for 2.42

Answer Link
SingleDadWithNoKids
SingleDadWithNoKids SingleDadWithNoKids
  • 03-02-2017
16oz. for $2.42. 
Last longer for less!


Answer Link

Otras preguntas

What are the advantages and disadvantages of globalization
What are the advantages and disadvantages of globalization
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
What are the advantages and disadvantages of globalization
What are the advantages and disadvantages of globalization
What are the advantages and disadvantages of globalization
What are the advantages and disadvantages of globalization
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O