soriahgouard3 soriahgouard3
  • 04-08-2022
  • Mathematics
contestada

a 3 gallon jug of water cost $11.04. what’s the price per cup?

Respuesta :

musaddiqkhan
musaddiqkhan musaddiqkhan
  • 04-08-2022
Answer: one gallon jug of water cost’s $3.68
Answer Link

Otras preguntas

8 WR. bank notes budget clearance sales conspicuous consumption Consumer Price Index counterfeiting fixed expenses gross income impulse buying Income legal tend
present tense for s'asseior in french​
What is the result of diffusion? a) there is a lower concentration of a particular molecule inside the cell b) there is a higher concentration of one Type: of m
what is 2 1/2 miles in 3/4 hour as a unit rate
Can somebody help me please
Calculate the energy of a photon of light with a frequency of 5.109 × 1016 Hz.
4. The speed of which is measured by :(a) wind vane(b) anemometer(C) barometer(d) hygrometer​
PLS ANSWER ASAPWrite the expression as a cube of a monomial.–0.008b to the power of 6
please please help me please please I am requesting you​
2 congruent triangles solve for x and y