safialouisa safialouisa
  • 03-09-2022
  • Mathematics
contestada

Raphi buys 1 rubber and 1 pen for £1.25.
Dylan buys 4 rubbers and 3 pens for £4.75.
Work out the cost of one rubber and one pen.
rubber: £
pen: £
Submit Answer

Respuesta :

Mibo
Mibo Mibo
  • 03-09-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

Cost of one rubber = $1

Cost of one pen = 0.25

Answer Link

Otras preguntas

Can someone help me on #1,3,5,7?
How were president Lincoln and president Johnson plans different from congress
Simplify The expression 8(5x-9)
The basic unit of capacity in SI is the A)meter. B)liter. C)kilogram.
How does an atom-88 become a strontium ion with a +2 charge?
For a gene with a dominant allele T and recessive allele t, what proportion of the offspring from a TTxTt are expected to be homozygous dominant
10 is 20% of, please answer
Why did many Europeans criticize the Catholic Church at the time of the reformation?
If a board game was originally $25 and it is on sale for $18 what is the percent of discount?
What are the examples of life cycle adaptations