KazimT722111 KazimT722111
  • 01-11-2022
  • Mathematics
contestada

oranges cost $3.42 for 9 pounds at this rate how much would 12 pounds cost ?

Respuesta :

KenziU698678 KenziU698678
  • 01-11-2022

9 pounds of oranges cost $3.42 . At this rate the amount 12 pounds will cost will be greater than 9 pounds.

Answer Link

Otras preguntas

WORDS fascinar placer bastar encantar CHOICES A) estar muy interesado en algo B) tener exactamente lo que quieres C) estar contento con una cosa o acción
find x so the distance between (x,2) and (1,4) is square root 13.
What is the slope? ..
If the ribbon costs 10 cent per foot, what is the total cost of the ribbon in dollars? Explain your reasoning, including how you decided where to place the deci
plz help i’m not good at math.. The distance from Omaha to Lincoln, Nebraska is 90 miles. If you needed to go from Omaha to Lincoln and back, how long will it t
a car goes from rest to a velocity of 108 km/h north in 10s what is the car's acceleration in m/s2
Maths problem4(6x-5)+6(2x+10)
what the name for the compound CaF2
Hansel opened a bank account. He deposited $52.50 into his account every month for 10 months. He used $20.50 every month to pay for guitar lessons. After 10 mon
How many chromosomes are in each daughter cell after mitosis ?