HUNTER3706HELLO
HUNTER3706HELLO HUNTER3706HELLO
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

Ben bought 3.2 pounds of oranges. The oranges cost $1.60 per pound. How much money did Ben spend on oranges?

Respuesta :

Owyn16
Owyn16 Owyn16
  • 01-03-2017
5$ 
i just need the 20 characters

Answer Link

Otras preguntas

Why is RNA chemically unstable?
Is choosing 5 players to represent the team at a fundraiser a permutation or a combination? please explain
solve for y by using elimination -4x + 8y = 10 7x + 9y = 19
Enter the value of p so the expression 5/6-1/3nis equivalent to p(5-2n).
Before Mendel's work, the commonly held belief was that __________. a) the offspring of two parents received traits from only the mother b) the offspring of two
Both Shays’s Rebellion and the Pennsylvania Mutiny helped Americans to realize that the Articles of Confederation...
Great Britain, France, and the U.S. wanted Germany reunified to (A) show all was forgiven (B) relieve food shortages (C) help stabilize Europe (D) give support
How did the Arabian Peninsula’s location affect ability to trade? A.Trade was quite widespread because agriculture was so expansive. B.The location was so isol
Which personal pronoun correctly completes the sentence? What is its use? Because so many leaves had fallen, their parents helped __________ rake the yard. A. t
Which additional words in the sentence should be capitalized? Gina used to live in the cold northeast but moved to the desert of the southwest in january. Choos