denitami8che denitami8che
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

Ryan buys two apples and three bananas for $3.00. reid buys four apples and eight bananas for $7.00 from the same store. how much does one banana and one apple cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 09-03-2017
1 Apple= 0.60
1 Banana= 0.58
Answer Link

Otras preguntas

r = x^2/y work out the value of r
herpetology the study of snakes and other reptiles is my favorite subject appositive or not appositive
Which kinds of detergents and sanitizers must be used with dishwashers? O A. Those approved by the regulatory authority OB. Those that the operation's supplier
And a survey 1500 people who owned certain type of car 600 said they would buy that car again what percent of the people surveyed were satisfied with the car
When did the Burma Road Riot occur? (1)​
Which expression best estimates – 184-2į? O 18-3 -18-3 0-18-(-3) O 18-(-3)
Which of these relations is a function?
Julio says "If you subtract 13 from my number and multipy the difference by -3 the result is -45" what is Julio's number
Compare and contrast the advantages and disadvantages of the Windows, Apple and Linux operating systems.
HELPPPPPPPPPPPPPPPP!