Bearclaws72
Bearclaws72 Bearclaws72
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

The cost of 4 pretzels is $6.72. What is the cost of each pretzel?

Respuesta :

anaguzman
anaguzman anaguzman
  • 03-03-2017
each pretzel costs $1.68
Answer Link
SyntaxError
SyntaxError SyntaxError
  • 03-03-2017
You will divide 6.72 by 4

[tex]\frac{6.72}{4} = 1.68 [/tex]

the cost of each pretzel is $1.68

Not bad!
Answer Link

Otras preguntas

true or false the american revolution was fought by the american colonies and china??
What American President was famous for playing golf every Fourth of July?
what is database of computer ?
What is the symbol of the Republican Party?
Snap, crackle, pop! Name the cereal capital of the world: a. Kellogg, Minn. b. Battle Creek, Michigan c. General Mills, Idaho
What's a Protective tariff?
true or false the american revolution was fought by the american colonies and china??
Jackie enjoys having her boyfriend Seth hold her close when they are watching television. She appreciates it when Professor Jones maintains a distance of at le
Where does the Liberty Bell hang?
Individuals who are approximately the same age and are linked by common interests, including friends, classmates, and the 'kids in the neighborhood,' are most