T7anliztamancessC T7anliztamancessC
  • 02-04-2017
  • Mathematics
contestada

If the total cost of an apple and a banana is $1.10 and the apple cost $1.00 more than the banana. how much does the banana cost?

Respuesta :

catniklau
catniklau catniklau
  • 02-04-2017
.10 because if the apple costs 1$ and the total was 1.10 that means the banana was just .10
Answer Link

Otras preguntas

Using a formal, standard American English style when you are at a job interview would be an example of:
economic consequences of load shedding on businesses ​
Conjugate the verb aller in the imperfect tense​
Question 1 of 10 Evaluate the following expression. Round your answer to two decimal places. log79 A. 0.89
Please help! 30 points!
Which characteristic of the cats shows a variation?
Find the mean of the following set of numbers. 4,10,12,8,6
Find an angle with a positive measure and an angle with a negative measure that are coterminal with each angle. 175
Sometimes you need to use both -er and more with the same adjective. True or false
Credit cards and charge cards differ in two important ways. One is the method of payment. What is the other difference? A. You earn interest when you use a cred