TheAustinB
TheAustinB
02-04-2017
Mathematics
contestada
Can someone help with 23?
Respuesta :
Zachary101234
Zachary101234
02-04-2017
175$ will go to a school im pretty sure hope this helped!
Answer Link
Аноним
Аноним
02-04-2017
One set sells at $1.75
It's cost = $0.40
Profit from 1 set = $1.75 - $0.40 = $1.35
Goes to school = 20/100 * 1.35 = $0.27
If 500 sets are sold, amount going to school = $0.27 * 500 =
$135
Hope it helps!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 24+ )
Otras preguntas
Whats 50.24 round/ to the nearest hundredth
A rectangular prism has a length of 9 inches, a width of 6 inches, and a height of 7 inches. What is the volume of the rectangular prism? Use the formula V = lw
What’s the grandest common factor of 12 and 36
Kurt had a plate of pancakes at a diner. The bill, with tax, was $6.75. He gave the waiter a tip equal to 20% of the bill. What is the total amount that Kurt sp
Helppppppppppppppppppp I’ll mark you brainlist don’t respond if you’re going to put something random I will report you :)
2m + 7m + 3m = 72 whats the answer step by step
12th grade stat and prob !!!!
Suppose a current of 0.860A flows through a copper wire for 5.0 minutes. Calculate how many moles of electrons travel through the wire. Be sure your answer has
Which of these is an element of a narrative? typically has characters and a setting uses headings to organize information deals with real people, events, or ide
Find the common ratio of the geometric sequence -2, 6, -18, ...