Seudónimo Seudónimo
  • 03-04-2017
  • Mathematics
contestada

The museum admission is $14 and a student is 10$ how much will it cost for one class

Respuesta :

odalysg234 odalysg234
  • 03-04-2017
Well how many students  are there in the class??
Answer Link

Otras preguntas

what is the function of a linking verb
wht is one thing tht native Americans eat?
matter is anything that has mass and takes up space. which of the following is an example of matter? a. light b. a light bulb c. feeling happy
How do different bridge designs react to strong winds?
Which of the following would serve as support for this assertion? By sponsoring our team's purchase of uniforms and allowing us to use your name on them, you wi
Jill edited James's document using Track Changes. James agrees with all of the edits and wants to incorporate them into his text. Which is a quick way for him t
What did the Women’s Christian Temperance Movement campaign for? A) stronger immigration laws to curb alcohol abuse B) preventing the teaching of evolution in s
36+28 counted by tens and ones using a number line
In most African artworks, including sculptures and masks, artists make the entire surface shiny or smooth. With what do Africans associate this type of surface?
at the local grocery store a 16 ounce bottle of apple juice cost $3.20 what is the cost of the apple juice per ounce