jeremiahgoodwin64 jeremiahgoodwin64
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

at the market 7 apples cost 4.55 how much does 9 apples cost

Respuesta :

fussellk
fussellk fussellk
  • 02-05-2017
5.85 for 9 apples.................
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-05-2017
7 apples cost 4.55
9 apples cost  ?

9 x 4.55 / 7 = 5.85
answer

9 apples cost 5.85
Answer Link

Otras preguntas

The scale of a map is 7ft = 14.4 mi map: ________ ft actual: 24.6 mi
For the inverse variation equation xy = k, what is the constant of variation, k, when x = 7 and y = 3? 3/7 7/3 10 21
Vespucci was a. afraid to eat the plants. b. happy to try new foods. c. armed against poisonous animals. d. glad to see sheep and cattle.giving brainliest to wh
if the median were to be calculated at 82.5 degrees, than a feasible mean would be 81.6. is this correct?
Jose needs an irrigation pipe 6 yards long. The store sells the pipe by the foot. How many feet of pipe does jose need?
In the play Trifles, what tone is likely revealed by the following stage directions? [With a sigh, (Mrs. Hale) is about to sit down in the rocking-chair. Before
A vendor has 22 balloons for sale: 11 are yellow, 4 are red, and 7 are green. A balloon is selected at random and sold. If the balloon sold is yellow, what is t
When did racism begin ?
What is a reason that a designer may want to include wireframes in a storyboard?
Latitude lines A) run north to south around the planet B) are sometimes called meridians C) display distance in relation to the equator D) include both the