Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

5. 45 lbs. of onions
cost $270. How much
would 25 lbs. cost?

5 45 lbs of onionscost 270 How muchwould 25 lbs cost class=

Respuesta :

manzaralamipp20
manzaralamipp20 manzaralamipp20
  • 02-05-2017
25 lbs cost is 1238.5321


Answer Link
taylorg593
taylorg593 taylorg593
  • 02-05-2017
The answer is $150
Divided 270 by 45
Multiplied 25 times that
Answer Link

Otras preguntas

What method of generating electricity doesn't make use of a rotating generator?
Why is carbon unique among the elements?????
Who established a school for navigation?
What hardships did the south face after the civil war????
solove. draw and lable a tape diagram to subtract tens. write the new number sentence.a. 23 - 9 = 24 - 10 =
7kg of soybean oil which costs $4/kg was combined with 14kg of canola which costs $1/kg. Find the cost per kg of mixture.
Compare and contrast an electromagnet and a permanent magnet.
solove. draw and lable a tape diagram to subtract tens. write the new number sentence.a. 23 - 9 = 24 - 10 =
How do you divide. Please help I can't remember.
Which substance does not obey the Lewis octet rule? (a) N₂ (b) NO (c) CF₄ (d) Ar Can anyone explain this?