Daniel3666733727 Daniel3666733727
  • 05-07-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate per bottle if a pack of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

Arkconic
Arkconic Arkconic
  • 05-07-2017
Ok 9.60*24 equals what?
Answer Link
Kenny1272
Kenny1272 Kenny1272
  • 29-09-2020

Answer:

The answer is 0.40 cents I got you arkconic

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Why is there no charity in mithila (1 point)?
Round the number 824,916 to the nearest tens, nearest thousands, and nearest ten-thousands.
What was a benefit of the time period known as Pax Romana? 1. What was a benefit of the time period known as Pax Romana? A. The Roman Empire discovered many sci
Whereas ________ proposals seek funds from outside investors, ________ proposals seek funds from government agencies.
How did Diane Nash's decision contribute to success
Ostendere : ostensible :: a. re : retrospective b. spectare : surveillant c. vigilare : vigilant d. videre : introspection e. partire : division
What is -5w = 45 on a numberline
which of the following best describes Dr Martin Luther king's strategy of protesting a. violent protest b.refusing to work until reforms were made c. nonviole
o texto menciona pelo menos dua caracteristicas do bagrinho que o caracterizam como ser vivo. que caracteristicas mencionadas no texto são essas
Choose all that apply. Four characteristics of agrarian societies include _____. more leisure time more social organization easier spread of disease surplus fo