jadaross132
jadaross132 jadaross132
  • 05-08-2017
  • Mathematics
contestada

Someone please answer this for me

Someone please answer this for me class=

Respuesta :

kphung76127
kphung76127 kphung76127
  • 05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho queenlho
  • 05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link

Otras preguntas

Which device is used in these lines?
Write a linear equation that intersects y = x2 at two points. Then write a second linear equation that intersects y = x2 at just one point, and a third linear e
Which equation represents a linear function?
(8q+5)^2=64q^2+[]q+25What is the missing value? []
Which statement about the Supreme Court is true?
students ages 10-17 were survey about their eating habits during breakfast.
are these the length of a right triangle explain 7 8 12​
Which of the following quantities would be acceptable representations of weight? Check all that apply. a.12.0 lb b.0.34 g c.120 kg d.1600 kN e.0.34 m f.411 cm
which Bush did 9/11 George Bush I George Bush II will give brainliest
If 260 mL of O2 gas is collected at 21 degrees Celsius and 101.3 kPa, what volume would this gas occupy at STP?