jacksonhadiya jacksonhadiya
  • 03-09-2017
  • Mathematics
contestada

A ten-pound bag of rice costs $3.98. You can buy smaller bags in the following amounts .
1-pound bag - 49 cents

Respuesta :

Xbailca Xbailca
  • 03-09-2017
what do you need help with?
Answer Link

Otras preguntas

[Honors Seg 1, Lesson 01 MC] "By Freedom gained, by Truth maintained, Thine Empire shall be strong." In a response of two to three sentences, explain how these
Columbus succeeded in reaching the America’s because
Why should the U.S police the world?
can someone help me
How does senator proctor portray the treatment of Cuban children
In at least 100 words discuss why king George lll is portrayed as an old island queen in the song revolutionary tea use evidence from the text to support your a
State the solution to the following system of equations using the elimination method: 3x+4y=5 6x+8y=10
Which equation shows the variable terms isolated on one side and the constant terms isolated on the other side for the equation -1/2 x +3 = 4 -1/4 x?
wat is a independent variable in science fair
23/50 of Xander's friends prefer to stay home on Friday nights. What percent of Xander's friends prefer to stay home on Friday nights?