Alexcian8
Alexcian8
03-09-2017
Mathematics
contestada
Unit rate for 490 in 3 1/2 hour
Respuesta :
texaschic101
texaschic101
03-09-2017
490 / 3.5 = 140 per hr
Answer Link
Archimade
Archimade
03-09-2017
Unit rate is no. i.e 490 divided by time i.e (3 1/2 hr or 3.5 hr).
ans. is (490/3.5) = 140.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 17+ )
Otras preguntas
A 9-pound bag of cornmeal costs $80.64. What is the price per ounce?
(1 + cos theta + cos(theta/2))/(sin theta + sin(theta/2)) = cot(theta/2)
Would you mid __________ ? A. to open the door C. opened the door B. open the door D. opening the door E. to opened the door
What was the importance of George Washington's retiring from the U.S. Presidency?
Simplify 1.) [tex]\frac{r^5}{r^2}[/tex] 2.) [tex]\frac{3t^5}{6t^{10} }[/tex] 3.) [tex]\frac{18a^5b^2}{6a^3b^8}[/tex]
HELP for 100 points!
Which finding would call into question the generally accepted timeline and pattern of evolution? A consistent pattern where older rock layers contain simpler
In the right triangle ΔABC with m∠C = 90°, m∠A = 75°, and AB= 12 cm. Find the area of ΔABC. Please help!!!
what percent of 620 is 372
Identify a condition for a patient and determine the clinical pathway that the patient will take. Identify at least three types of health services (for example,