makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

Help me on this question plz plz
What Percent Of 700 Is 385
What activities can you do on Jupiter?!
Cory's average score after 8 tests is 91%. If he gets a 78% on his 9th test what will his new average be? How do i figure out this problem?
Select the product of (7x - 2)(7x + 7).
During a windstorm, part of the top of a flagpole breaks off. The broken top portion touches the ground at an angle of 65degrees 14feet from its base. How tall
Create the shortest poem ever in world history. This you do, your name could be on the Guiness World Records!
Here is a sequence of shapes made from squares and circles. The sequence continues in the same way. The formula for the number of circles (c) in shape number (n
write the ratio 6 ft to 4yd as a fraction in simplest form.
Log4(6x-8)=3 Help please