mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 69+ )
Otras preguntas
2. Which of the following is not involved in the role of procurement? DE (1 Point) O Purchasing supplies Receiving deliveries Creating advertising campaigns Ide
i’ll mark the brainliest for the correct answer, please just help me
Which of the following is a true polynomial identity? a) a^6+b^6 = (a^2 + b^2)(a^4 + a^2b^2 + b^4)b) a^6 - b^6 = (a^2+b^2)(a²-ab+b²)(a²+ab + b²)c) a^6 - b^6 = (
12x+15=12x (pls solve it step by step)
Lyman Company has the opportunity to increase annual credit sales $100,000 by selling to a new, riskier group of customers. The expenses of collecting credit sa
NEED HELP PLEASE as soon as possible For every 2 minutes that Mandy plays on the computer, she plays outside for 5 minutes. What is the ratio of minutes Mandy p
What do you do when you have to play in a group with someone you don't like? What advice is given here by the cellists? 1. 2.
2. You were forced to leave your country; conditions were very harsh in your new land. 3. You were expected to do something immoral to oppress another group. 4.
what is masswasting. ?.
2) What was the explanation given by "Harper's Weekly' and other magazines and newspapers for the high number of lynchings in the Deep South during the 1880s a