Lukamegurine
Lukamegurine Lukamegurine
  • 02-09-2015
  • Mathematics
contestada

1.)$3 for bagels; &9 for 24 bagels
2.) $12 for 3paperback books ; $28 for 7 pPerback book

(Determine if each pair of rates is equivalent .explain your reasoning)

Respuesta :

thesunami
thesunami thesunami
  • 02-09-2015
3 dollars for bagels and 9 dollars for 24 dollar bagels
Answer Link

Otras preguntas

Use this area model to find One-fourth divided by 3. One-fourth divided by 3 = . answer:1/12 its right guys ≅
laicifitra I need the true words​
y + 1 = -4(x + 1) Graph the equation
8x5/7 show work plz put the answer in simplest form
PLZ HELP WILL GIVE BRAINLIST!!!
e il What effect does the stage direction have on the scene? uld melt, God! O By leaving Hamlet alone on stage, the audience learns how truly upset he is. When
This is a project that’s half my grade please if you can give me the answer to all of them . I’m giving 50 points
What mass of silver nitrate will be needed to react with 125 grams of magnesium chloride?
How is an informal outline organized?
- 11x - 19 = - 41 solve for x