labenton8 labenton8
  • 03-09-2015
  • Mathematics
contestada

If 200 beads cost 48 dollars how much does 25 cost

Respuesta :

ayah1
ayah1 ayah1
  • 03-09-2015
200 beads = $48, so 48÷200 = $0.24, which is the cost of one bead.

If the cost of 1 bead is $0.24, then 25×0.24 = $6

25 beads cost $6
Answer Link

Otras preguntas

Would this be indicative or subjective mood? Es una lástima que ustedes antes de la celebración de Navidad. [It is a pity that you ____ before the celebration o
solve to get brainiest ​
i need helppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp
The difference of x and 7 is at most -28. Translate the sentence into an inequality
Oxygen flows through one tube into a liter flask filled with air, and the mixture of oxygen and air (considered well stirred) escapes through another tube. Assu
Find the 9th term of the geometric sequence.
One number is 32 more than another. Their product is −256.
Question: The lengths of the diagonals of a rhombus are 5 inches and 8 inches. What are the interior angle measures of the rhombus? How you must answer: - Sketc
1. On what type of land does a primary succession first begin to occur?
Please help with this ixl question