emilyhorsesoyrkma emilyhorsesoyrkma
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

if tubing costs 4.20 per foot and you pay a total of 120.95 the total of tubing you have purchased is?

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 02-11-2017

divide total paid by price per foot

120.95 / 4.20 = 28.7976 feet

 round answer as needed

Answer Link

Otras preguntas

What is the equation of the line?
Which words in the poem reflect the idea of unity? Early fall- the sea and the rice fields all one green. -Basho Based on the poet's word choice, what is the mo
please write me an essay about Pepsi advertisement 5 paragraphs​
Sample program for Do While loop Qbasic
Why was the Battle of Saratoga a turning point for the Patriots in the Revolutionary War? A) The Patriots gained the support of France and Spain B) The Patriot
To confirm your understanding, write a summary of “How Grandmother Spider Stole the Sun.”
HELP ME OUT PLS!!!! All postcards at a store cost the same amount. It costs $0.50 more to buy 8 postcards than it does to buy 6 postcards. Which equation can be
When two atoms of an elemnt with an atomiv number(9)combine together,. Bond is formed.
please help me solve this​
How many more mins must he practice on the weekend to meet his goal???