fcbairways005 fcbairways005
  • 03-11-2017
  • Mathematics
contestada

Evan buys 2 CDs. $1.49 is added to the total price which is the 5% sales tax. What is the cost for each of the CDs

Respuesta :

ewoynrobinson ewoynrobinson
  • 03-11-2017
The price of each cd is 14.90
Answer Link
kiaramobley29
kiaramobley29 kiaramobley29
  • 03-11-2017
I believe the price is 14.90
Answer Link

Otras preguntas

the only Native American who successfully stayed on their land were A) Seminole B) Sauk C) Cherokee D) Fox
why did farmers follow railroads into the texas frontier
if hares with long legs run faster than hares with short legs, which hares do you expect would be most likely to survive and reproduce
whats the integral of 1/X
If a 21 ounce box of cereal costa $2.94,what is the unit price.
what act did the united states government pass in order to be able to move Native American of their lands into the Indian's Territory? A) Native American Act B)
_ is 8% of 200, please help and show work, thanks
Which fraction is equivalent to 2/7
determine a relationship between the x- and y- values. write an equation. x =1 2 3 4 y = 4 5 6 7
What is -9*c^.5? Can you please help!! I am so lost!!!