selen4306 selen4306
  • 01-01-2018
  • Mathematics
contestada

What is the unit price of a quart of milk for $0.89?

Respuesta :

kyrstenhubbard123
kyrstenhubbard123 kyrstenhubbard123
  • 29-01-2020

Answer:

$3.65/gallon APEX

Step-by-step explanation:

Answer Link
tonythetiger78
tonythetiger78 tonythetiger78
  • 05-02-2021

Answer: 3.56/ gallon

Step-by-step explanation: AP3X

Answer Link

Otras preguntas

What is gullivers opinion of the political projectors
What is the expected number of heads for Danielle's experiment? (Enter your answer as a decimal)
Why is a squid considered a cephalopod
I NEED THIS ANSWERED AS SOON AS POSSIBLE PLEASE!!The rule below shows how the weight in pounds of a lamb depends on its age in months. Multiply the age in month
Lee la oración en español y escoge todo lo que aplica. Quiero este café y no aquél. present progressive tense regular possessive adjectives stressed possessive
List five benefits of healthy eating. How can a person safely and effectively lose weight? Give some reasons that a person might have to go on a diet? What’s th
Which of the following should not be capitalized each time it is used? Anderson Store Friday
What are the solutions of the system solve by graphing
The part of your brain that controls your heart and lungs is the _____. A.) Cerebrum B.) Brain stem C.) Cerebellum
What were the major achievements in human history doing the old stone age ?