mshipmon06
mshipmon06 mshipmon06
  • 04-01-2018
  • Mathematics
contestada

the science teacher bought 20 mousetraps for $59.99. what was the unit cost for each mousetrap

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-01-2018
The answer is 2.95

Hope this helps! :)
Answer Link
edawson623
edawson623 edawson623
  • 04-01-2018
just divide it each number by each other and you’ll get the answer
Answer Link

Otras preguntas

ASAPPlease help!!!!nationwide furniture stores sells selectional sofa set but contracts with local delivery companies to provide furniture delivery for customer
What characterizes the period of life represented by the soldier? (NOT C) "The Seven Ages of Man" by William Shakespeare All the world’s a stage, And all the me
Look at this painting. It belongs to which artistic movement? • A. Realism B. Romanticism D C. Neoclassicism D. Impressionism
The Student Non-Violent Coordinating Committee (SNCC) was founded in North Carolina at Shaw University. The SNCC is an example of forming stronger communities t
i need help hah lol " It's too short. Write at least 20 characters to get a great answer. " there.
Colleen is attending a carnival. The price of admission to the carnival is shown. It costs $3 to play a game. Colleen has $35. A Ferris wheel is shown. Carnival
After receiving a couple of traffic tickets for speeding, Masako no longer drives faster than the legal speed limit. This best illustrates the impact of
Can some help me please I can’t figure this out
How many US senators are there? 5050 , , 200200 , , 100100 , , 25
Which layer is responsible for creating data frames?