mariahproctor6
mariahproctor6 mariahproctor6
  • 01-12-2015
  • Mathematics
contestada

$299 for 4 tires this is unit rate i don't get this please help me

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2015
Well first I think you need to divided 
Answer Link
TortureMan
TortureMan TortureMan
  • 01-12-2015
Unit rate is when there is the price for one object, which means that each tire costs $74.75 for when the price is $299 or $75 if the price would round up to $300
Answer Link

Otras preguntas

30 PTS! Right answer for beainly! Did Articles of Confederation have Federal system, Unitary system or Cofederal?
Jill expects the children to misbehave after eating a bowl of sugary candy. She notices kids running and loudly laughing on the playground, but she fails to not
Explain the central role that Christianity has played in Europe since the Roman Empire.
Negative 1 and one-fourth + one-half
9. Sean and Leah are playing a computer game. Sean scored 72,491 points. Leah scored 19,326 points more than Sean. How many points did Leah score?
who explored the east coast of North America for the Netherlands.
If the dominant allele is yellow, how many green pea plant offspring will there be? a. 0 b. 1 c. 2 d. 4
If you lose weight without weight training, you may weigh less, but you could also be _______________________________________.
As Lee prepared to invade the North a second time, what are three things he realized? ​
How do you calculate time from launch to explosion in a firework