GrachtaShova
GrachtaShova GrachtaShova
  • 03-12-2015
  • Geography
contestada

Grace bought 4.5 pounds of fish that cost $4.98 per pound. how much did she pay for fish?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2015
4.98 times 4.5
which is 22.41.
Make sure to label!
Grace paid $22.41.
Answer Link

Otras preguntas

Answer the question below
If there is no pressure, water will
There are 8 person including a married couple Mr and Mrs Sharma from whom a committee of 4 has to be chosen.In how way can the committee be chosen:(1)If both Mr
Solve (sin∅+cos∅/ sin∅-cos∅)=(3/2) for 0⁰<∅<360⁰The answer is "78.7⁰ or 259⁰" but I don't know the steps. Please teach me the steps and I wish whoever see
23 number pleasethank youu​
Contrast overloading to overtraining. What is one difference between these two concepts? A. Overloading is spontaneous; overtraining is carefully planned. B.
How do I do this problem
RIGHT ANSWER GETS BRAINLIEST NO LINKS Factor the square root. √160
What is the value of p? 10p+5=18p–62
PLEASE HELP WITH THE FOLLOWING