courtneymannp3gbte
courtneymannp3gbte courtneymannp3gbte
  • 01-02-2018
  • Mathematics
contestada

Abdul bought a loaf of bread for $1.59 and a package of cheese for $2.69. How much did Abdul spend.

Respuesta :

TheAakash
TheAakash TheAakash
  • 01-02-2018
He spent 1.59 + 2.69 which is equal to $4.28, which is your answer.
Answer Link
laniyahthomas laniyahthomas
  • 01-02-2018
he spent.....
1 1
2.69
+1.59

$4.28
Answer Link

Otras preguntas

Equivalencia de un año luz en SI
What are 3 examples of diploid cells and 3 examples of haploid cells?
Which of the following classifications of matter includes materials that can no longer be identified by their individual properties? A. Atom B. Compound
if the cost of a dress is multiplied by 5/8 the price then becomes $30.00 what was the original price
The rate at which mitosis occurs varies dramatically for different types of cells. the most rapid cell division occurs a. in the blood and the cells lining the
Dimethylallyl pyrophosphate serves as the starting point for the biosynthesis of numerous compunds of great importance , including cholestrol and the anti cance
Reduction of central nervous system activity is the defining feature of
what is the product of 7x-4 and 8x+5
To help jacob overcome his smoking habit, a therapist puts him in a room with a carton of cigarettes laced with a chemical to induce nausea. he displays images
The picture on top is the question Helpp plzz!!