parisowl5507 parisowl5507
  • 03-02-2018
  • Mathematics
contestada

A small box of raspberries costs $2. a large box of raspberries costs $6.the large box costs ? times as much as the small box

Respuesta :

shannonfayeatkovx2cr shannonfayeatkovx2cr
  • 03-02-2018
it costs 3 times as much and 6/2= 3
Answer Link

Otras preguntas

In Chapter 1, it says that Salva “was letting his mind wander down the road ahead of his body.” He begins to daydream about when he and his friends “made cows
How many climates are there?
How much memory is reserved for a function template?
This is the History question.
How did the revolutionary war influence the inclusion of the 2nd amendment in the constitution?
What is the distance from the center of the hexagon to the midpoint of the side?
how sport personalities are portrayed by the media and how the portrayal influence people
On a recent survey 60 % of those surveyed indicated that they preferred walking how many people preferred running
what does a small MAD tell you about a set of data?
Who was a popular 16th century french poet whose work inspired the creation of the villanelle?