stupid174 stupid174
  • 01-03-2018
  • Mathematics
contestada

if you can buy 1/2 of a gallon of milk for $3 how many gallons can you buy for $5 write your answer as a fraction of a gallon

Respuesta :

ItsYeQueerKid
ItsYeQueerKid ItsYeQueerKid
  • 01-03-2018
5/6 of a gallon is the answer
Answer Link

Otras preguntas

100%, percent is shown on the following tape diagram. What percent is represented by the entire tape diagram?
2. What do we use a meter stick to measure? a) mass c) length / distance b) volume d) weight
what is yournamemy name is amil​
How many whole groups of 8 can we pull out of 1
^^^^^^^^^^^^^^^^^^..!!!!!!
What is the most likely reason the Florida Declaration of Rights has twenty-seven sections, while the Bill of Rights has only ten amendments? A. The Florida Dec
4.) The graph below shows that the cost of bananas depends on the number of pounds purchased. What is the unit rate of the bananas? A $5.00 per pound B $1.25 pe
Multiply; 0.001 x 0.00001​
Which scenario portrays a round character?
Kaitlyn's older brother borrowed money for school he took out a loan that charges 6% simple interest he will end up paying 720 and interest after 6 years how mu