chinashoaleh
chinashoaleh chinashoaleh
  • 01-03-2018
  • Mathematics
contestada

One brand of cereal sells for $2.89 for 9 ounces. What is the unit
price per pound?
a. $.32
b. $4.29
c. $2.15
d. $5.14

ANSWER IS NOT A

Respuesta :

crankthatemmi
crankthatemmi crankthatemmi
  • 05-03-2018
The answer would be B $4.29
Answer Link

Otras preguntas

Triangles A and B are similar. If the slope of Y is 4/5 what's the slope of x?
Why would Nixon abolish the Office of Economic Opportunity? 1. Nixon did not like any of Johnson’s policies. 2. Nixon promised to decrease federal spending. 3
How to find the length of line BD
The ______ arts are prized for their purely aesthetic qualities
3/4 - 1/3 plz explain
Find the product mentally. (r - s)^2
24 POINTS!!!!!!!!!!!! Which line segment is a radius of circle F? BE AB A F AC
How did northern and southern responses to the fugitive slave law aect their relationship?
Just number 16#. Please reply asap.
Fermentation in animal cells produces ________ and _________ A) Lactic acid and ATP B) Alcohol and ATP C)Carbon dioxide and alcohol