aashay2329p52u8c aashay2329p52u8c
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintballs.All together the balls cost 35.99 . About how much did the paintballs cost per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2018
35.99÷15.6=2.30705128205
rounded to $2.30 per pound

Answer Link

Otras preguntas

Earth is a close approximation of a natural closed system.  What are some ways that living in a closed system affects each of us.
how do u find the area of a triangle
how can bureaucratic personality be dangerous
simplify (1/x) + (1/(x+h)
Please answer:If a stadium holds 60000 people.1. If the stadium is 2/3 full, how many people are there?2. If the stadium is 3/4 full, how many people are there?
Earth is a close approximation of a natural closed system.  What are some ways that living in a closed system affects each of us.
Find 4 consecutive odd integers where the product of the two smaller numbers is 64 less than the product of the two larger numbers.
where does the shadow of the shuttle in space form?
What were the reasons for the failure of the League Nations?
How many hours are 180 minutes