reesecup0202 reesecup0202
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

At a grocery store a four-pack of yogurt costs $3.95. How much does each container of yogurt cost

Respuesta :

Tutiwolf
Tutiwolf Tutiwolf
  • 04-03-2018
99 cents if you round up the 7.
Ver imagen Tutiwolf
Answer Link
yp5652
yp5652 yp5652
  • 04-03-2018
about 99 cents or exactly 0.9875
Answer Link

Otras preguntas

A block of metal has a mass of 0.0694 kg. It displaces 3.6 mL of water. What is it’s density in g/cm^3
Find a) the volume and b) the surface area of each rectangular prism give the measurements below L=1.5m W=3m H=2m
If...then...because... hypothesis help!!!!!? can you please help me make an if...then...because... hypothesis with this problem: "How does the amount of water y
Solve for x. 5(x+1)≤5x+3 no solution all real numbers x≤1 x≤7
What is the fbla magazine called that is published for middle and high school members
2/3m+a=a+r (solve for m) please show work, thank you!!!
Solve the formula for the specific variable V= AQJ for A
Money is everything?
Which tool might be used to limit imports from Cuba but maintain exports to Cuba? a. embargo b. NAFTA c. sanctions d. restricted trade routes
write the expaned notation for 15,729 (extra,1/2 of 24 is...?)