daeviana30 daeviana30
  • 03-04-2018
  • Mathematics
contestada

please help I do not understand

please help I do not understand class=

Respuesta :

blueskyfoster blueskyfoster
  • 08-04-2018
How would she earn 200 dallors? Well she can mow (x) 10 times, and she can rake (y) 20 times to earn 200 dallors
Answer Link

Otras preguntas

HELP ME PLEASE WITH THIS MATH PROBLEM
At the market, almonds cost $0.51 per ounce. How much does a bag of almonds cost if it weighs 1.6 ounces?
Amara and Nikhil walk home from school together every day. Amara's walk is 5/8 of a mile. Nikhil's walk is 1 1/2 miles. How many times as far as Amara did Nikhi
Solve the equation. 1 1 ²x+3-2x = 4+²x+5 4 If necessary: Combine Terms Apply properties: Add Multiply To start over: Subtract Reset Divide​
Determine which set of side measurements could be used to form a right triangle. 3, 11, 20 5, 9, 17 6, 7, 8 6, 8, 10
Where is the moon? I’m graduated so my points are up for grabs cause I’ll never use them. I have to at least as a question with it though.
At the market, almonds cost $0.51 per ounce. How much does a bag of almonds cost if it weighs 1.6 ounces?
3 An egg is thrown upward with an initial speed of 4 m/s. After 6 seconds, the egg's velocity is m/s
A watermelon weighs 4.2 kg and a pumpkin weighs 2 kg 250g Express the total weight of the items in kilograms. (30 points​
What is the formula of Sodium Sulfide? A) Na3S₂ B) NaS₂ C) Na₂S D) Nas