AriannaBunnyB
AriannaBunnyB
04-04-2018
Mathematics
contestada
Help with 44 please and show work
Respuesta :
Аноним
Аноним
04-04-2018
The total cost for tomatoes is $32; 8 * 4 =32. The amount of onions is 3 pounds; 6 / 2 =3. Unit rate for peppers is $3 for 1; 15 / 5 = 3.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 71+ )
Otras preguntas
What is 4.5 repeating as a fraction?
What is 4.5 repeating as a fraction?
Carter invested $70,000 in an account paying an interest rate of 1.125% compounded continuously. Savannah invested $70,000 in an account paying an interest rate
What is the sum of the matrices shown below? 3 6 0 9 5 -2 + 6 0 -8 4 =
The study of the communicative function of touch is known as A) haptics. B) paralinguistics. C) chronemics.
Consider the following inequality: −2(2z−3)≥2z+24 Step 1 of 2 : Write the solution using interval notation.
Crates of masses 1 kg , 4 kg , and 6 kg are placed in a line on a frictionless table. They remain in contact as they are pushed by a 60 N force applied to the 1
Help me with ixl please
a and b are vectors that are not parallel. FG = 2a − 3b - Choose all of the vectors below which are parallel to FG. a-b10a-15 3a-2b-4a+6b 2a + 3b 2a-3b-4a 2a-12
A parking garage bases its prices on the number of hours that a vehicle parks in the garage.The first two hours cost $2 per hour, between two hours and six hour