ricarvictp5fobm ricarvictp5fobm
  • 04-02-2020
  • Mathematics
contestada

Find the value of x.

Find the value of x class=

Respuesta :

ZAINTHEMAN19 ZAINTHEMAN19
  • 07-05-2021

Step-by-step explanation:

OK first u take a angle ruler and measure

Answer Link

Otras preguntas

3) A large cheese pizza costs $11.99. A medium cheese pizza costs $8.99. How much do 2 large and 3 medium pizzas cost?
Select all the correct answers. What are the two disadvantages of GMO food? can make plants susceptible to a new disease is less nutritious than regular foods
Write an equation for the line that is perpendicular to the y-axis at the point (0,2). What is the slope of the line?
what mass of kcl in grams must be added to 500 ml of a 0.15 m kcl solution to produce a 0.40 m solution
HELP ⚠️50 points⚠️ Please state your explanation, I got 6 (just checking my answer) Two different rectangles have the same width. All four sides and both recta
if a student analyzes the sounds and syllables in a word, it is easier for the student to store the word in semantic memory. A. True B. False
When are two-way radio communications required on a flight from bishop airport (area 4) to mccampbell airport (area 1) at an altitude of 2,000 feet msl?
Discuss the advantages of computerised systems over manual systems​
Find the slope of the line that passes through (7,2) and (9,5)
Hello my beautiful world