anthonyharris2022 anthonyharris2022
  • 02-11-2021
  • Advanced Placement (AP)
contestada

The three reasons someone buys something are: to satisfy basic needs, to solve problems, to makes themselves feel good.

Respuesta :

InvisibleJeffIsMyBff
InvisibleJeffIsMyBff InvisibleJeffIsMyBff
  • 02-11-2021

Answer:

Yes this is very true

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Select the correct answer. Which expression is an equivalent expression of 12x + 10 + 4y? A. 2(6x + 2y + 6) B. 3(4x + y + 10) C. 2(6x + 4y + 8) D. 2(6x + 5
Question 6 1 pts Stephanie has her cancerous right breast removed, and the surgeon also removes lymph nodes in the axillary region, to prevent spread of the can
When students actively demonstrate what they are learning, their motivation and achievement increase True False
The dwarves of the Grey Mountains wish to conduct a survey of their pick-axes in order to construct a 95% confidence interval about the proportion of pick-axes
Please help me solve this problem
Which of the following has contributed to the obesity problem in the united states Variation of serving sizes Labeling of serving sizes Distortion of serving si
Which of these BEST describes the detective's point of view toward the woman? He thinks the woman knows who did the He thinks the woman is responsible for the g
4m2 – 3m6 – 5m4 What is the degree of the polynomial?
All atoms would be more stable if they had a ____
A 7 pound bag of dog food costs $21 What is the unit price of the dog food? a. $21 per 7 pounds b.$147 per pound c $3 per pound d. $28 per pound